V nejisté době inflace, kdy peníze ztrácejí svou hodnotu, je investování jedním ze způsobů, jak je uložit a v čase zhodnotit. Investování je zkrátka nejlepším bojovníkem proti inflaci. Existuje o něm ale mnoho mýtů, které mohou zájemce o investice odradit. Ukážeme vám ty nejčastější mýty i to, jak je tomu doopravdy.

Investice je riskantní

Na rozdíl od uložení peněz na spořicí účet s sebou přináší investování jistá rizika, a to zejména v tom, že nedostanete 100% záruku toho, že se investice vyplatí. Může se dokonce stát, že o ně přijdete. Na druhou stranu, když budete investovat pravidelně, rozdělíte investice do různých stran po menších částkách, svá rizika zmenšíte. Investice jsou i přes to lepší, než kdyby vám peníze ležely na běžném účtu a vlivem inflace postupně ztrácely svou hodnotu.

Investovat mohou jen bohatí

Investování je v dnešní době už téměř pro každého. Nemusíte totiž investovat obrovské částky a riskovat tím také jejich ztrátu. Stačí investice pár stovek měsíčně, přesná suma záleží jen na vás a vašich možnostech. Zamyslete se nad tím, jakou částku nebudete ve svém rozpočtu postrádat. Klidně si ji přepočtěte na jiné výdaje, které měsíčně máte a můžete je omezit. A to například kafe. Pokud oželíte dvě či tři kávy s dortem v kavárně, můžete v klidu stejnou částku investovat do své budoucnosti, kde se vám zhodnotí.

Přečtěte si také: Jak zhodnotit peníze? Investice je správná volba.

Existuje nějaká jistota v investování?

Pokud nevěříte investicím do neznámých věcí, můžete investovat například do svého podnikání. Nejen, že budete mít své náklady i výnosy pevně v rukou, ale také bude velmi záležet na vás, jak moc se vámi vložené peníze zhodnotí.

Zkuste například investici do některé z franšíz. Franchising je koncept, který nabízí podnikání pod zavedenou značkou s ověřeným know-how. Díky tomu snížíte svá rizika na minimum a zvýšíte šanci na velké zhodnocení peněz.

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532