Podnikatelský koncept EXTÉRIA představuje jedinečnou nabídku pro zájemce s obchodními dovednostmi, kterou využil pro své podnikání i Ing. Bohumír Sedláček, který rozjel svou pobočku EXTÉRIA již před více než rokem.

Předtím působil 35 let v největší stavební firmě v ČR jako stavbyvedoucí a vedoucí manažer. S BOZP se setkával denně na stavbách, v kancelářích a při pravidelných školeních. I když nebyl odborník na BOZP a PO dokázal svou pobočku úspěšně rozjet.

Na meetingu v Litomyšli, kde se prezentoval franchisový koncept poradenských kanceláří BOZP a PO EXTÉRIA se dozvěděl o možnosti podnikat formou franchisingu a myšlenka samostatného podnikání, dle jasných pravidel pan Sedláčka zaujala natolik, že se začal o možnosti franchisingu zajímat podrobněji.

„Zaujala mne legislativa v oboru BOZP a PO, povinnost ze zákona pro podnikatelské subjekty a následně pomoc ze strany EXTÉRIE podnikatelům proti možným sankcím za neplnění povinnosti ze zákona,“ vzpomíná pan Sedláček na své seznámení s konceptem EXTÉRIA a dodává: „Profesionální přístup od prvního setkání, velice příjemné jednání, přijatelné podmínky a nakonec i pozitivní reference byly důvody, proč jsem si koncept EXTÉRIA vybral.“

Pana Sedláčka zaujala na spolupráci se konceptem EXTÉRIA především možnost dobrého výdělku, poměrně rychlá návratnost vložených prostředků, opakující se obchody de facto bez osobního přičinění, dobrý provizní systém a vedení menšího týmu pracovníků.

Vidí však v podnikání v  oboru BOZP a PO nějaká úskalí?

„Konkurence je veliká, prosadit se je stále těžší, ale vize, že to děláme dobře, správně a hlavně kvalitněji oproti konkurenci nás doslova nabíjí energií,“ vysvětluje pan Sedláček.

Co bylo pro pana Sedláčka nejtěžší v jeho začátcích?

„Nejtěžší v počátku je zažít si pravidla, ale pak to jde již samo, nesmíte však podlehnout pozlátku úspěchu a vypnout. Franšízor mi však v mých začátcích ochotně pomáhal, bez jeho rad by to nefungovalo.“

A v čem pocítil pan Sedláček onu podporu ze strany franchisora nejvíce?

„Největším pomocníkem pro mě byly elektronicky zpracovaná pravidla, návody a vlastně celý koncept v e-handbooku. V začátcích mi pomohly především rychlé flexibilní odpovědi na dotazy, dnes je to týmová spolupráce a rychlé řešení provozních problémů,“ vysvětluje pan Sedláček výhody spolupráce s konceptem EXTÉRIA a s úsměvem dodává: „Spolupráce s konceptem mi dala nové zkušenosti, větší pracovní nasazení a možná mě ochudila o více soukromého času na koníčky.“

Nemusíte se však obávat toho, že se v problematice BOZP či PO neorientujete na 100 %. EXTÉRIA vám poskytne potřebná školení a v případě potřeby vám vždy poradí, jak říká Ing. Bohumír Seldáček.


Také vás již nebaví dělat tzv. pro druhé a chcete se osamostatnit?

…ale máte strach z rizika, které s sebou podnikání přináší a z výše investice, kterou budete muset ze svého rozpočtu vynaložit?

S franchisou EXTÉRIA nemusíte budovat velké provozovny ani sklady. Investice je proto minimální a návratnost časově rychlá. Dobře vedená pobočka dosahuje zisku již rok po svém otevření a do 5 let představuje pro majitele franchisy pasivní zisk. Franchisanti EXTÉRIA si tak otvírají další pobočky a vlastní pak 2 – 3 pobočky v sousedních okresech, tak aby byla zachována územní exklusivita na okres.

Chcete informace o franchise Extéria ve vašem městě?

  • Zanechte nám kontakt a my Vám zavoláme a domluvéme si s Vámi informativní schůzku.
  • Nebo nám zavolejte Ing. Luce Eliášová ředitelka sítě 702 036 721, e-mail: eliasova@exteria.cz

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 702 036 721