Velká část Čechů je v zaměstnání nespokojená. Když ale dojde na lámání chleba a měli by zvážit vstup do světa podnikání, řada z nich to má za risk, který si nemohou dovolit. Je skutečně podnikání o tolik rizikovější než zaměstnání?

 

Nespokojení, ale neochotní to změnit

Podle informačního serveru Novinky.cz, chce z 1500 dotazovaných zaměstnaných Čechů setrvat na své pracovní pozici pouze 45 %. Přitom velká část zaměstnanců, během svého současného zaměstnání, aktivně hledá lepší pracovní nabídku. Důvodem nespokojenosti zaměstnanců je i nedostatečná motivace naplňovat sny a cíle někoho jiného. Tyto podnikatelské duše ovšem často nenaplní svůj potenciál a nevstoupí do podnikatelských peřejí kvůli obavám z nejistoty, která je čeká.

Tak trochu společné riziko

Když se nad tím zamyslíte, jistým rizikem podnikání jste ovlivněni, i když jste v roli zaměstnance. Pokud pro někoho pracujete, na konci celé té firemní organizace stojí podnikatel, který danou společnost vlastní. A na jeho podnikatelské existenci (či neexistenci) závisí, zda jeho zaměstnanci mají výplatu a především práci. Nezáleží na tom, zda je to malá lokální firma, či velká korporace, podnikatelské riziko je stejné. I ty největší firmy může přivézt do bankrotu nenadálá situace (viz Covid-19, válka na Ukrajině a tak dále). Otázkou tedy zůstává, jak dlouho dopředu zaměstnanec dostane informaci o případném propouštění a za jak dlouho nalezne novou práci.

Diverzifikace rizika

Naopak, pokud jste podnikatelem vy, máte do chodu svého podnikání vhled a dokážete velice dobře předvídat i několik měsíců dopředu. S tím souvisí schopnost se na případné nepříznivé situace připravit a případně zmírnit jejich následky. Riziko (a potažmo i příjem) také můžete jako podnikatel diverzifikovat, tzn. nespoléhat se pouze na jediný zdroj příjmu (na rozdíl od zaměstnance).

Vezmete tedy svůj život do vlastních rukou nebo ve vás stále převládá strach? Výhodou podnikání s EXTERIA MARKET je podpora po celou dobu podnikání, odborná pomoc, školení a workshopy. Rizikovost podnikání navíc značně snižuje fakt, že BOZP a PO je ze zákona povinná pro všechny podnikatele, a to dělá tento obor značně perspektivní. V případě dalších neváhejte kontaktovat country manažerku společnosti Ing. Beatu Filipí na tel. čísle +420 602 232 532, nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my vám poskytneme podrobnější informace.

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532