Nejdůležitějším úkolem manažerů a team leaderů je neustálé motivování svého týmu. Právě od motivace se poté odvíjí jejich výkon, kreativita a zlepšování svých schopností i efektivity.

Motivace má smysl

Motivovat zaměstnance můžete vnějšími faktory, jako jsou finančí odměny, praxe a jiné benefity, ale daleko větší odezvu mají faktory vnitřní. Mezi ty patří osobní růst, to, že práce člověka baví, a především smysl. Ukažte členům týmu, proč má jejich konkrétní práce smysl, proč je nutné ji takto dělat, proč by se měli snažit dělat ji ještě lépe. Dejte jim smysl a uvidíte, že oni sami se poté namotivují k tomu, aby jej naplňovali.

Zpětná vazba

Se smyslem práce souvisí i zpětná vazba. Zaměstnancům dává práce smysl tehdy, když vidí, že na ni nějakým způsobem reagujete. Samozřejmě, že když jim podáte pozitivní zpětnou vazbu, budou šťastní, ale i to, že si všimnete některých nedostatků v nich vyvolá pocit, že se zajímáte. Že vám zkrátka není jedno, co dělají a jakým způsobem.

Přečtěte si také: Na centrále Extérie proběhlo školení team leaderů.

Snažte se hodně chválit

Pozitivní odezva a to, že se práce dočká ocenění, je velmi důležité a přináší skvělou motivaci. I když jde o standardní výkon, pochvalte ho příště na poradě, a uvidíte, jak tím daného člověka potěšíte. I zdánlivě malá pochvala může nabít člověka velkou energií. Nechcete, aby lidé prováděli svou práci monotónně a jen tak, že musí, ale aby se snažili své postupy a efektivitu posouvat. Právě pochvaly je k tomuto přístupu mohou dovést.

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532