Neumíte se radovat ze svého úspěchu? Máte ambice na to, budovat vlastní podnikání, ale hluboko ve vás klíčí pocit, že nic neumíte a nemáte co předat?

Cítíte se tak i vy?

Jedná se o psychologický jev, kdy se člověk příliš podceňuje a jakýkoliv úspěch v něm vyvolává pocit, že všechny o svém umu jen obelhal a že v podstatě nestojí za to, aby se mu dařilo. Daný jedinec je přesvědčen, že je neschopný úspěchu a pokud ho náhodou dosáhne, sám sebe přesvědčí, že to není tvrdě vydřený úspěch, ale jen shoda náhod.

Nejčastěji jsou tímto pocitem postihovány ženy. Je to z části dáno nastavením ve společnosti a zvýhodňováním mužů, z větší části příliš křehkým a nízkým sebevědomím. Zejména v podnikání může být tento jev až limitující, proto je nutné s ním bojovat a nepoddat se mu.

Jak poznat, zda se jedná i o vás?

Určit blíže, zda se i vy s tímto pocitem a specifickým nastavením mysli potýkáte, může osvětlit několik otázek:

  • Pokud se vám daří, je to dle vás zapříčiněno vaší pílí a poctivou prací, nebo naopak štěstím či náhodě?
  • I když se dopustíte jakékoliv zanedbatelné chybičky, řešíte to i dlouhou dobu po tom, co se to stane?
  • Dotýká se vás konstruktivní kritika, neboť máte pocit, že lidé prohlédli vaši neschopnost?

Pokud jste odpověděli, že úspěch je jen o štěstí a na zbytek otázek kladně, je pravděpodobné, že se setkáváte se zmíněným pocitem i vy!

Jak se těmto pocitům bránit?

  1. Oddělujte domněnky od faktů

Je důležité umět si říci, co je vaše domněnka a co je fakt. Pokud vás někdo za vaši práci chválí, nemějte tendence to shazovat a přijměte to. Pokud naopak někdo vaši práci kritizuje, je nutné pochopit, že nekritizuje vás, ale chce, abyste svou práci odvedli lépe.

  • Naučte se relaxovat a vyčistěte si hlavu

Abyste mohli bojovat s myšlenkami ve vaší hlavě, je nutné ji umět vypnout a restartovat. Dělejte více věcí, které vás donutí vyčistit si hlavu a na nic nemyslet. Díky tomu získáte větší nadhled a budete lépe schopni se na věci koukat objektivně.

  • Mějte za sebou někoho, kdo vám vždy poskytne pomocnou ruku a nasměruje vás

Pokud chcete podnikat, ale máte příliš velký strach z toho, že nemáte co předat, je tady možnost podnikat pod stabilním a spolehlivým partnerem, který vám své know-how předá a je zde vždy proto, aby vám kryl záda. Ve chvílích, vám bude připadat, že nic neumíte, je tady pro vás franšízor, který vaše podnikání svými znalostmi, dovednostmi a zkušenostmi zaštiťuje. Formou franšízingu můžete tak naplnit svůj podnikatelský potenciál a zároveň se máte na koho obrátit!

Se spolehlivým partnerem vám už nic nebrání v cestě!

Máte obchodního ducha, který chce budovat a tvořit něco vlastního a postavit se na vlastní nohy? Hledáte obor vašeho podnikání a rádi byste měli za zády spolehlivého partnera, který tu bude pro vás vždy, když budete potřebovat? Jste ideální kandidát na našeho franšízanta! Nemusíte mít ŽÁDNÉ zkušenosti v oboru, předáme vám veškeré know-how, řádně vás zaškolíme a za 2 měsíce můžete vézt vlastní pobočku a vydělávat! Neváhejte kontaktovat Country Managera společnosti Ing. Beatu Annu Filipí na tel. čísle +420 602 232 532, nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my vám poskytneme podrobnější informace.

Další tipy na podnikatelské příležitosti, které by vás mohly zajímat:

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532