Jak být na volné noze dlouhodobě šťastný? Existuje několik kroků, které vám pomohou zachovat si motivaci, nadhled a nezabřednout do stereotypu.

Každá mince má dvě strany, stejně jako být zaměstnanec nebo podnikatel. Jako zaměstnanec se o vaši motivaci k práci a produktivitu stará zaměstnavatel, a to pomocí nejrůznějších benefitů a finančních motivátorů. Jako podnikatel, ale už nemáte nikoho dalšího, kdo by se staral o to, zda cítíte motivaci a zda jste v práci spokojení.

Výhody střídají povinnosti

Jako „volnonožec“ máte řadu výhod, kvůli kterým lidé mění jisté místečko v zaměstnání za freelancing. S výhodami, ale jdou ruku v ruce i povinnosti. Aby vás podnikání neustále dobíjelo, naplňovalo a dávalo vám všeobecný smysl, je nutné především podnikat v něčem, co vás bude nabíjet a má dlouhodobou perspektivu.

Neusněte na vavřínech

Největším strašákem zaměstnaneckého poměru bývá sklouznutí do rutinní práce, která se časem stane monotónní. To samé se může dost dobře stát i na volné noze. Je tedy jen na vás si práci zpestřit, dívat se na věci jinak, přijít s netradičním řešením nebo rozšířit svůj záběr působnosti. 

Vyhodnocujte a nebojte se změny

Pokud cítíte, že předmět vašeho podnikání už pro vás není vášní a naplněním, nebojte se to změnit a zkusit něco nového. Dejte si odstup, snažte se o nadhled a buďte upřímní sami k sobě. Na vyčištění hlavy obvykle pomáhá procházka lesem, plavání, nebo jiná, vámi oblíbená sportovní aktivita.

Pokud máte chuť změnit obor

Hledáte nový smysl vašeho podnikání? Zkuste se ponořit do zabezpečování BOZP a PO malým a středním firmám. Pokud máte ambice na to, s námi podnikat, neváhejte kontaktovat country managera společnosti Ing. Beatu Annu Filipí na tel. čísle +420 602 232 532, nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my vám poskytneme podrobnější informace.

Přečtěte si další novinky o franšízové síti EXTÉRIA MARKET:

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532