Uplynulé dva roky byly obzvlášť pro podnikatele zatěžkávající zkouškou, která v Česku neměla obdoby. Kvůli pandemii, opakovaným uzávěrkám ekonomiky a neustálým restrikcím se zcela změnily podmínky na trhu. Pandemie totiž ohrozila řadu odvětví. Přesto v loňském roce začalo podnikat o devět procent více živnostníků než v krizovém roce 2020, což bylo také nejvíce od roku 2013. Rekordmanem je stále rok 2012, kdy se registrovalo téměř 79 tisíc nových živnostníků.

V prvním kvartálu loňského roku zahájilo podnikatelskou činnost 18 244 živnostníků, ve druhém 17 202, ve třetím 17 943 a v posledním kvartálu roku 2021 to bylo 15 430 podnikatelů. Více než čtvrtina fyzických osob zahájila své podnikání ve volné živnosti Výroba, obchod a služby. Následoval velkoobchod a maloobchod (6,8 %) příprava staveniště (5,9 %), maloobchod v nespecializovaných prodejnách (4 %) a silniční a nákladní doprava (3,5 %). Nejvíce nových podnikatelů bylo zaznamenáno v Praze (20 %), poté ve Středočeském (13 %) a Jihomoravském (12 %) kraji.

Živnostníci jako franšízanti                             

Řada živnostníků působí také jako franšízoví partneři, kteří se rozhodli k franšízové síti připojit. Důvodem byla mimo jiné nižší administrativní zátěž, která je spojena s pořízením živnostenského oprávnění. Franšízanti se většinou rozhodují podle konceptu, jeho zaměření a finanční částky, kterou musí do nastartování svého nového byznysu investovat.

Bezpečnost práce jako zákonem daná povinnost

Připojte se k franšízové síti EXTÉRIA MARKET, která nabízí služby v oblasti BOZP a PO. Bezpečnost práce je totiž zákonem stanovená povinnost, kterou musí dodržovat každá firmaživnostník. Máte tak jistotu, že vaše služby budou zákazníci nejen chtít, ale především je budou potřebovat. Navíc na BOZP a PO nemusíte být žádným odborníkem, firma EXTÉRIA vám totiž poskytne vstupní i průběžná školení, díky kterým se ve světě bezpečnosti práce ihned snadno zorientujete.

Podnikejte s námi

Připojte se k úspěšné franšízové síti EXTÉRIA MARKET. Kontaktujte výkonnou ředitelku Ing. Lucii Šimíkovou na tel. čísle +420 702 036 721 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a vše ostatní už nechte na nás.

Další zajímavosti o franšízové síti EXTÉRIA MARKET:

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532