Práce ve velké korporaci má jistě několik výhod, ovšem přináší s sebou i negativa, která vám mohou komplikovat váš pracovní život. Je lepší zvolit korporát nebo vlastní podnikání s rizikem?

Velké korporace vám zajistí práci, nemocenskou i dovolenou. Pro někoho je to symbol jistoty, pro jiné noční můra. Podnikání je na druhou stranu vždy riskantní v tom smyslu, že už se vše odvíjí od vás, vaší strategie a také trochu štěstí. Přes to má tolik výhod, které vás posunou zase o kus dál, o kterých si lidé v korporátu nemohou ani nechat zdát.

Anonymita a ztracení se v davu

V korporátní firma jste jen další jednotkou mezi mnoha dalšími. Navíc ty další ani neznáte všechny, protože je značka tak velká, že se seznámíte jen s těmi, se kterými opravdu pracujete. Váš nadřízený má dalšího nadřízeného a ten má možná nad sebou už majitele, ale možná taky ne. V podnikání budete znát všechny své zaměstnance a všichni budou znát vás.

Přečtěte si také: Podnikání nebo zaměstnání?

Korporát znamená konec kreativity

V korporátu je kreativita až druhořadá, hlavním úkolem je plnit normy a na přemýšlení není moc čas. Své místo zde má také rozsáhlá byrokracie, která zabere velkou část vašeho pracovního dne. Vše se zpravidla dlouho řeší, zpracovává a schvaluje. V malém podniku je vše mnohem jasnější, jednodušší a přehlednější. Papírování vám tak nezabere každý a celý den.

Jedna činnost

Ve velké společnosti většinou zastáváte jednu pracovní funkci, v rámci které se specializujete a rozvíjíte tak své odborné znalosti. Kvůli tomu máte pouze omezené pole působnosti, což samozřejmě někomu vyhovuje. V podnikání to tak ale nefunguje. Jako podnikatel si osaháte a zkusíte všechno, protože se musíte věnovat hned několika různým činnostem, se kterými denně přijdete do styku.

Pokud se bojíte velkého rizika v podnikání, můžete přemýšlet nad možností franchisingu. Zkuste podnikání formou franšízové sítě EXTÉRIA MARKET. Ta vám poskytne své jedinečné know-how, ušetří vám spoustu počátečních finančních nákladů a zaručí vám odborné poradenství a podporu v průběhu celého vašeho podnikání. Nevěříte? Přesvědčte se sami. 

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532