Při výběru vhodného franšízanta se poskytovatel licence (franšízor) zaměřuje na konkrétní profil každého kandidáta. Zásadní roli hrají jeho vlastnosti a dovednosti, případně již nějaké dřívější zkušenosti z podnikatelského prostředí.

Pořídit si franšízovou licenci je ideálním řešením pro všechny, kteří si chtějí založit vlastní podnikání, ale chtěli by do něj vstoupit s mnohem menším podnikatelským rizikem. Místo budování vlastního byznysu zcela od nuly se proto řada lidí rozhodne pořídit si prověřený podnikatelský návod v podobě franšízy, díky kterému získají jméno úspěšné a osvědčené značky a mohou tak jako franšízanti profitovat z obchodních zkušeností franšízora.

Co by správnému franšízantovi nemělo chybět?

Mít chuť podnikat, vůli rozvíjet vlastní byznys a finanční stabilita franšízanta jsou jistě důležitými předpoklady, ovšem bez podnikatelského talentu a prokazatelných obchodních dovedností poskytovatelé franšízových licencí o spolupráci ani neuvažují. V praxi jsou pak pro franšízora klíčové především zkušenostipracovní historie franšízanta.

Ideální franšízant neexistuje

Bez ohledu na to, o jaký franšízový koncept se jedná, je cílem každého franšízora najít ideálního kandidáta. Takový však neexistuje. Proto se franšízoři zaměřují na několik specifických dovedností. Nejčastěji se jedná o prodejní dovednosti, schopnost řídit tým zaměstnanců, finanční gramotnost daného člověka a schopnost implementovat a monitorovat dodržování standardů franšízového systému. Jako spolehliví franšízanti se pak osvědčili lidé z obchodu, manažeři, účetní, sportovci či majitelé malých firem, kteří mají vhodné předpoklady pro to stát se úspěšnými franšízanty. Nemáte dosud zkušenosti z těchto oblastí? Nezoufejte. Franšízový trh nabízí řadu možností, jak se uplatnit jako franšízant. Vše tedy záleží jen na vás a vaší chuti učit se novým věcem.

Nevíte odkud začít? Zkuste oblast BOZP a PO

Přidejte se k franšízové síti EXTÉRIA MARKET a podnikejte v oblasti BOZP a PO. Jako franšízant totiž získáte unikátní know-how společnosti, ověřené podnikatelské postupy a díky zavedené značce také důvěru svých zákazníků, čímž minimalizujete své podnikatelské riziko. Pro více informací kontaktujte výkonnou ředitelku Ing. Lucii Šimíkovou na tel. čísle +420 702 036 721 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a nastartuje své podnikání, na které nebudete sami.

Přečtěte si další novinky o franšízové síti EXTÉRIA MARKET:

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532