Tempo růstu inflace stále zrychluje. Z říjnových 5,8 procent se inflace v listopadu zvýšila na celých šest procent a v následujících měsících ještě poroste. Rychlý nárůst a zdražování vnímají také Češi. Celých 73 % z nich rostoucí inflaci vnímají jako ohrožení své životní úrovně. Téměř třetina z nich pak zvažuje změnit zaměstnání.

Podle provedeného průzkumu společnosti Stem/Mark je celých 26 % oslovených zaměstnanců, rozhodnuto kvůli zdražování změnit svou profesní kariéru, pokud jim v současném zaměstnání neporoste mzda. „Růst cen není dobrou zprávou pro nikoho. Trh práce si s inflací ale poradí, zájemců o práci je málo, firmy intenzivně nabírají nové lidi a jsou připravené i na zvyšování mezd,“ říká František Boudný, ředitel personální agentury Předvýběr.cz.

Firmy se v současné době potýkají také s nedostatkem pracovní síly, který způsobuje změny na pracovním trhu. Vedení mnoha společností to nutí snížit požadavky na uchazeče o zaměstnání a přistoupit ke zvyšování mezd. Podle online průzkumu společnosti Předvýběr.cz téměř 70 % zaměstnavatelů očekává vysoký tlak na růst mezd zaměstnanců.

Impuls k nastartování vlastního byznysu

Ne všechny však změna dosavadní práce dostatečně uspokojí. Pro některé zaměstnance je to dostatečný impuls k tomu, aby se postavili na vlastní nohy a rozjeli své podnikání. To hraje do karet majitelům franšíz, kteří obzvlášť v současné době uvítají zájemce o podnikání pod jejich zavedenou značkou.

Podobná situace se opakovala již několikrát v minulosti. Po ekonomických krizích se totiž vždy zvýšil zájem o franšízové podnikání. Důvod je jednoduchý. Lidé, kteří se rozhodli vyměnit své zaměstnanecké místo za svět podnikání, vidí ve franšíze příležitost osamostatnit se, připojit se k již fungujícímu konceptu a do jisté míry snížit podnikatelské riziko,“ říká Lenka Nováková, konzultantka poradenské společnosti Profit system franchise services.

Chcete také začít podnikat, ale bojíte se velkých počátečních výdajů a nestabilního podnikatelského prostředí? Zkuste to formou franšízy.

Pro více informací kontaktujte ředitelku franšízové sítě Ing. Lucii Šimíkovou na tel. čísle +420 702 036 721 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář.

Přečtěte si další novinky o podnikatelských příležitostech:

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532