Ne každý je v roli zaměstnance spokojený. Spousta lidí totiž preferuje možnost organizovat si vlastní čas podle sebe a být tak více nezávislýsamostatný. A právě pro tyto případy je práce na IČO, neboli práce na živnostenský list coby OSVČ, ideální volbou. Přinášíme vám proto krátký přehled toho, proč byste kariéru podnikatele měli zvážit i vy.

Děláte opravdu to, co vás baví

Takzvané IČO (identifikační číslo osoby) se přidělí na začátku podnikání každé právnické nebo fyzické osobě či organizační složce státu. Po získání identifikačního čísla začne živnostník podnikat na své jméno. Tím přebírá veškerou odpovědnost sám na sebe, čímž podstupuje určitá rizika. Ovšem vidina, že člověk dělá práci, která ho skutečně baví a naplňuje, je pro mnohé podnikatele mnohem důležitější. Taková práce je totiž motivuje na sobě neustále pracovat, seberealizovat se a posouvat se dál. Naopak u zaměstnance, jehož práce ho nebaví, produktivita a pracovní nasazení neustále klesají. Zaměstnance totiž nic nemotivuje k lepším výsledkům a k tomu, aby se snažil podávat lepší výkon a neustále se tak zdokonaloval.

Jste sám sobě pánem

Pro práci živnostníka je typické být sám sobě šéfem. Nikdo vám totiž nestojí za zády a nekontroluje vás, zda svou práci odvádíte dobře a včas. Záleží pouze na vás, kdy si svou práci uděláte. Jste tak časově flexibilnější a máte větší svobodu. Zároveň však tato nezávislost představuje dvousečnou zbraň. Po živnostníkovi totiž vyžaduje velkou dávku zodpovědnostisebekázně, což nemusí každému vyhovovat.

Mít nad sebou bič je pro živnostníka opravdu důležité. Jeho pracovní den je totiž doslova nabitý pracovními povinnostmi. Podnikatel musí včas dokončit všechny svoje úkoly, vyřídit sjednané schůzky a telefonáty, které má na daný den naplánované. V opačném případě se totiž často stává, že své pracovní povinnosti neustále odkládá tak dlouho, až nakonec nestíhá vůbec nic. Při práci na IČO je proto nezbytný time management, podle kterého si podnikatel organizuje svůj čas. Stanovte si proto deadliny, které se snažte dodržovat a vyhněte se prokrastinaci, která pro vás bude možná ze začátku velkým pokušením.

Sami si určujete, s kým pracujete

Další nespornou výhodou při práci na IČO je fakt, že výběr kolegů, obchodních partnerů a spolupracovníků je zcela na vás. Sami si tak určujete, s jakými lidmi spolupracujete a obchodujete a s kým se tak v rámci svého podnikání setkáváte.

Ušetříte za počáteční výdaje

Skvělou zprávou je, že jako živnostníka vás práce na IČO neobere o vaše poslední úspory. Ohlášení živnosti totiž stojí pouze 1 000 Kč a založit ji zvládne opravdu každý. Navíc pokud se do vlastního podnikání zrovna nehrnete, ale přesto chcete pracovat na volné noze a organizovat si svůj čas podle sebe, je skvělou alternativou připojení se k franšízové síti. Člen franchisového konceptu má totiž náklady na zahájení svého podnikání mnohem nižší. Nemalou sumu finančních prostředků ušetříte také za marketing a reklamu, kterou vám poskytuje zavedená značka, pod kterou podnikáte. Díky podpoře stabilní značky tak snadno vstoupíte na trh, vaše podnikatelské riziko bude mnohem menší a vy konečně můžete své podnikání rozjet naplno.

Nevíte kde začít? Zkuste to s BOZP

Láká vás svět podnikání, jen stále nevíte, jak a kde vlastně začít? Máme pro vás skvělý tip. Připojte se k franšízové síti EXTÉRIA MARKET. Jedná se o podnikatelský koncept, nabízející služby v oblasti BOZP a PO. Bezpečnost prácepožární ochrana jsou totiž zákonem stanovenou povinností pro všechny živnostníky a firmy. Garantujeme vám proto, že poptávka po vašich službách tady bude vždy za jakýchkoliv okolností.

Zdá se vám to příliš jednoduché? Kontaktujte naše specialisty na tel. čísle +420 702 036 721 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a přesvědčte se sami, jak jednoduché je začít podnikat v oblasti BOZPPO.

Přečtěte si další důvody, proč začít podnikat právě teď:

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532