Možná jste také zaznamenali, že se Česko momentálně potýká s rostoucí inflací. Spotřebitelské ceny v srpnu meziročně vzrostly o 4,1 %, což je nejvyšší hodnota od finanční krize v listopadu roku 2008. Vliv na to měly především vyšší ceny za bydlení a nárůst cen pohonných hmot.

Vzrostly ceny zboží i služeb

Lidé si oproti loňskému roku připlatí zejména za stavební materiál, nájmy či energie. Zdražují také ceny potravin, oblečení a obuvi nebo tabáku a alkoholických nápojů. Konkrétně třeba pivo zdražilo o 6,3 procenta a cena tabákových výrobků vzrostla dokonce o 9,9 procenta. Od července stouply o tři procenta také ceny dovolených a stravovací služby zdražily o 5,2 procenta.

Prognózy nejsou příznivé

Podle nejnovějších odhadů by měla inflace růst i nadále. Očekává se, že se do konce roku udrží na hranici kolem čtyř procent, za celý rok pak zůstane na hodnotě výrazně přes tři procenta. Investovat peníze je proto jediným řešením, jak ochránit hodnotu svých úspor před zrychlující se inflací.

Spořicí účet nevydělává, investice ano

Držet peníze v hotovosti na bankovním účtu se v období rostoucí inflace rozhodně nevyplatí. V průběhu času totiž reálná kupní síla peněz kvůli zvýšené inflaci rychle klesá a úspory se tím znehodnocují. Pokud si peníze ukládáte na spořicí účet, zhodnocují se úrokem v desetinách procenta, maximálně však kolem jednoho procenta, což rozhodně nepokryje rostoucí inflaci, která nyní dosahuje 4,1 procent. Ročně tak můžete přijít ze svých úspor až o tři tisíce korun. Jediným efektivním řešením je tak přijmout investiční riziko, nenechat své úspory znehodnotit inflací a investovat je.  

Do čeho se vyplatí investovat?

Vedle dluhopisů, akcií, zlata nebo kryptoměn investory stále častěji lákají investice spojené se zábavou. „Nejlepší je najít něco, co člověka baví a riziko spojí se zábavou“, tvrdí Dominik Stroukal, hlavní ekonom instituce Roger.

Pokud tedy chcete zhodnotit své úspory a vykazovat rostoucí zisky, máte podnikatelského ducha a baví vás obchod, pak je pro vás založení vlastního podnikání to pravé ořechové.

Bezpečné podnikání formou franšízy

Přijde vám zakládat si vlastní podnik v dnešní nejisté době jako nesmysl? Běžně bychom vám dali za pravdu. Naštěstí dnes už existuje možnost, jak rozjet vlastní byznys a splnit si tím svůj sen bez většího rizika. Řešením je franchisový koncept EXTÉRIA MARKET, který vám umožní otevřít si vlastní podnik pod zavedenou a stabilní značkou, zajistí vám tak snadný vstup na trh, nízké počáteční výdaje a určitou stabilitu v podnikatelském prostředí.

Možnost být součástí úspěšného brandu představuje pro podnikatele velkou podporu a pomoc, která v případě nenadálé situace dokáže jejich podnik ochránit před možným krachem. Jedinečné know-how společnosti EXTÉRIA, odborné poradenství a motivující finanční růst jsou proto hlavními důvody, proč stále více začínajících podnikatelů volí franšízu jako formu svého podnikání. Splňte si i vy svůj sen o obchodování, založte si franšízu, díky které zhodnotíte své úspory a investujete do budoucnosti.

Proč právě BOZP?                

Pokud se právě rozhodujete, jak zhodnotit své našetřené úspory a nenechat je na pospas rostoucí inflaci, investujte do oblasti, která představuje z důvodu zákonné povinnosti i v téhle době stabilní příjem. Řeč je o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci (BOZP) a požární ochraně (PO), která byla, je a vždycky bude pro všechny podnikatele a firmy nepostradatelnou součástí jejich podnikání. Jedná se totiž o zákonem danou povinnost, jejíž dodržování a případné porušování kontrolují a sankciují státní kontrolní úřady. V dnešní době se navíc kladou velké nároky zejména na dodržování hygienických opatření a dalších bezpečnostních předpisů. Je to tak skvělá příležitost, jak využít současnou krizi ve svůj prospěch. Zároveň se také můžete spolehnout na to, že služby v oblasti BOZP a PO budou vyhledávané za jakýchkoliv okolností.

Chcete také začít podnikat, ale bojíte se velkých počátečních výdajů a nestabilního podnikatelského prostředí? Zkuste to formou franšízy.

Pro více informací kontaktujte ředitelku franšízové sítě Ing. Lucii Šimíkovou na tel. čísle +420 702 036 721 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář.   

Přečtěte si další novinky v oblasti investičního podnikání:

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 702 036 721