Překročili jste fázi snění o tom, že chcete podnikat a mít vlastní podnik, a už se přímo vrháte do světa byznysu? Máme pro vás tipy, jak neudělat začátečnické chyby.

Podnikatelský plán

Myslíte si, že máte skvělý podnikatelský nápad, který určitě pro nastartování vašeho byznysu bude stačit? Nejspíš vás zklameme, ale pouze nápad vám nestačí. Pro úspěšné založení firmy, která nezkrachuje hned následující měsíc, potřebujete pečlivě propracovaný podnikatelský plán. Zabere vám sice více času, ale zvýšíte tím šanci na úspěch o 100 procent. A to už přece stojí za váš čas. Smysluplně a reálně sestavený byznys plán vám totiž může otevřít dveře k zajímavých investorům či bankám.

Udělejte si průzkum trhu

Spousta nadšenců přichází na trh s představou, že zákazníci budou z jejich produktů či služeb úplně na větvi. Nějakou analýzu trhu přitom vůbec neřeší a potřeby zákazníků zcela ignorují. Není proto divu, že dříve či později zjistí, že svou nabídkou nedokážou nikoho oslovit, natož uspokojit aktuální poptávku na trhu.

Přečtěte si také: Víte, jak správně naložit se svými financemi?

Zmapujte konkurenci

Kdo je připraven, není překvapen. Ve světě byznysu tohle platí dvojnásob. Než proto vstoupíte na trh, důkladně zanalyzujte konkurenci, která podniká ve stejném či podobném oboru jako vy. Svou konkurenci mějte neustále v hledáčku. Jedině tak budete vědět, co dělají jinak, v čem jsou lepší než vy a kde je naopak jejich slabé místo, které můžete využít ve svůj prospěch.

Automatizujte

Na začátku podnikání budete pravděpodobně zavaleni haldou papírů, ve které bude panovat naprostý chaos. Zjednodušte si proto vaši práci, jak jen to jde. Využívejte pro svá data různé podnikové informační systémy, CRM aplikaci pro databázi vašich zákazníků a další užitečné nástroje, kterými většinu administrativních činností automatizujete. Díky tomu si vytvoříte přehledný systém nad všemi daty a potřebnými údaji.

A pokud přesto váháte, zda se do podnikání vrhnout, zkuste to formou franšízy. Ta vám totiž poskytne jedinečné know-how již známé a stabilní společnosti, usnadní vám vstup na trh a ochrání vás před podnikatelským rizikem.

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532