Známým a zavedeným značkám věří stále více podnikatelů. Vyplývá to z dlouhodobých statistik, které během posledních čtyř let zaznamenaly v České republice nárůst počtu franšízových podniků.

Co dělá franšízu tak výjimečnou?

Podnikatelé vidí hlavní výhody franchisingu především ve stabilní pozici značky na trhu, v zavedeném systému práce, marketingové podpoře a ve výrazně nižším podnikatelském riziku. Mít po ruce spolehlivého partnera, na kterého je možné se kdykoliv obrátit a využívat jeho odbornou pomocporadenství, je pro řadu začínajících podnikatelů tím hlavním důvodem k otevření si vlastní franšízy. Není proto divu, že podle provedených průzkumů dominují na českém trhu tuzemské franšízy před těmi zahraničními.

Zájem o franchising stále roste

Další prognózy odborníků naznačují, že zájem o franšízové podnikání ještě poroste. Franchising totiž získává na své oblibě také díky zajištění technického vybavení pobočky ze strany franšízora, poskytnutí finančního kapitálu, jedinečného know-how společnosti a motivujícího finančního růstu. O takové podpoře v průběhu celého podnikání si samostatně podnikající lidé mohou nechat jenom zdát.

Franšízové podnikání je mnohem méně rizikové

Statistiky jasně ukazují, že franšízové podnikání je až šestkrát méně rizikové než to klasické. Důvodem je mimo jiné fakt, že franšízant je součástí úspěšného brandu, který zákazníci už dobře znají, a proto mu důvěřují mnohem více než nově vzniklé značce. K otevření franšízy lákají podnikatele také propracované marketingové strategie, zavedené postupy a již získané zkušenosti z podnikání. Ty jsou totiž hlavními komponenty, které z franšízy vytvářejí spolehlivoustabilní formu podnikání s mnohem nižším rizikem neúspěchu. 

Získáte přesně tolik, kolik do toho investujete

Oproti klasickému zaměstnání má franšíza ještě jednu velkou výhodu. Zatímco zaměstnanci firmy mají při nástupu do nové práce automaticky nižší příjem, který se jim zvýší až po určité době, ve franšíze závisí výše vaší finanční odměny pouze na vašem úsilí a množství odvedené práce. Nemusíte tak dlouhé měsíce čekat na přidání od vašeho šéfa. Pokud na sobě budete neustále pracovat, pěkné peníze můžete začít vydělávat již krátce po otevření vaší franšízové pobočky.

Nebojte se udělat krok do neznáma

Do franšízového podnikání se může vrhnout kdokoliv, koho baví obchod, komunikace s lidmi mu dodává energii a překážky jsou pro něj hnacím motorem, proč pokračovat neustále vpřed. Pokud jste se v tom našli, zkuste kariéru franšízanta i vy. Otevřete si pobočku franšízové sítě EXTÉRIA MARKETU. Jedná se o franšízu poskytující služby v oblasti BOZPPO, které jsou zákonem danou povinností pro každou firmu i podnikatele. Díky tomu se můžete spolehnout na to, že zákazníci budou vaše služby nejen chtít, ale především je budou potřebovat.

Zajímá vás, jak získat licenci na provozování značky EXTÉRIA MARKET ve vašem městě? Kontaktujte Ing. Lucii Šimíkovou na telefonním čísle +420 702 036 721 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a my vám poskytneme podrobnější informace.

Přečtěte si další novinky o franšízové síti EXTÉRIA MARKET:

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532