Potřebujete do svého týmu nového obchodníka, který prodá i zlomenou tužku a obchod bude jeho koníčkem? Správný obchodník má vysokou úspěšnost prodejů, umí skvěle komunikovat i v týmu a stále zlepšovat své výsledky. Hledání takového člověka se může zdát na první pohled složité, my vám ale ukážeme, že to nemusí být věda!

Příprava před náborem

V první řadě je potřeba ujasnit si, koho hledáte. Vypište si seznam několika vlastností či zkušeností, které jsou pro vás u obchoďáka důležité. Případně si je očíslujte dle stupně důležitosti. Co od nového obchodníka očekáváte? Kolik a jaké by měl mít zkušenosti? A jak bude reálně vypadat jeho den? Poté, co si podrobně sepíšete a ujasníte vaše očekávání, můžete se vrhnout na samotné hledání a nábor.

Kde vyvěsit inzerát?

Přemýšlíte, na jaké platformě najdete tu pravou osobu? Zvolení platformy může velmi ovlivnit výsledky vašeho náboru. Primárně byste měli dát o volných pozicích vědět na svůj web, kde se můžete rozepsat dopodrobna o vašich požadavcích. Další tradiční volbou jsou kariérní weby určené přímo pro nábor, jako je Jobs.cz, Práce.cz a další. V poslední době jsou účinnou platformou také sociální sítě, například Facebook, Instagram, LinkedIn, na nichž lze vytvořit atraktivní náborové kampaně.

Dbejte na celkovou image

To, co byste měli mít na mysli neustále, a to i mimo nábory, je celková image firmy. Ta výrazně ovlivňuje to, zda se vám vůbec na inzerát zájemci přihlásí, a či dorazí na pohovor. Zaměřte se na vaše recenze na Googlu, Atmoskopu i dalších místech.

Přečtěte si také: Proč si vybrat právě Extéria Market?

Komunikace je základ

Komunikujte se zájemci tak, abyste si už během telefonátu vytvořili nějaký vztah a kandidát opravdu přišel na následný pohovor. U obchodníků se obzvlášť zaměřte na to, jak zvládají odpovídat na otázky, zda jsou sami v rozhovoru aktivní a podobně. Už z telefonátu můžete snadno zjistit, kdo je ten pravý.

Pokud jste naopak obchodník a hledáte tým, kde byste se mohl/a realizovat, přidejte se k nám! V Extéria Market aktuálně hledáme nové obchodníky B2B.

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532