Slyšeli jste někdy pojem ready-made společnost? Jedná se o společnost, která byla založena pro její prodej. Jednoduše řečeno je to hotová firma zapsaná v obchodním rejstříku, má název, sídlo, jednatele, identifikační číslo a také splacený základní kapitál, ale nevyvíjí žádnou činnost, je určená pro to, aby se prodala konečnému zákazníkovi.

Výhody

Využití takzvaně předzaložené společnosti vám ušetří spoustu času a papírování. Můžete začít podnikat ihned. Koupíte si vlastně už hotový produkt, se kterým můžete nakládat dle vašich přání. Jestliže jste navíc úplný začátečník, ušetříte si několikahodinové nervy strávené u internetu hledáním, co je všechno potřeba zařídit, a také následné chyby, které byste mohli jakožto nováčci provést. Ready-made společnost je také vhodnou volbou pro cizince, kteří chtějí začít obchodovat v Česku, ušetří jim to opět mnoho času i financí.

Přečtěte si také: Výhody franchisingu.

Na co si dát pozor?

Dejte si ale pozor na ready-made společnosti s historií, nebo dokonce na firmy, které nemají vyřešené závazky a pohledávky. Vždy si vše pokud možno ověřte, ať vás u firmy nepřekvapí žádná zátěž v podobě právních problémů.

U firem, které nabízejí prodej ready-made společností, si můžete vybrat, zda chcete akciovou společnost, společnost s ručením omezeným nebo evropské společnosti. Zákazník si může vybrat předmět podnikání, popřípadě změnit název či sídlo společnosti.

Jako se vším i s předzaloženou firmou musíte počítat s určitými riziky. Důležité je vybírat ready-made firmy u ověřených prodejců, abyste se vyhnuli právě společnostem s historií nebo s břemeny, jako jsou nesplacené dluhy. Nejlépe uděláte, když si koupíte firmu zcela novou.

Přečtěte si také:

Staňte se partnerem Extérie.

Jak poznat, že máte podnikatelské myšlení?
Franchising, podnikání bez rizika?
Jak správně investovat své peníze tak, aby jejich hodnota stále rostla?

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532