Negativní dopady pandemie pocítili především drobní podnikatelé a menší firmy. Mnohým hrozí zkrachování a někteří z nich už rezignovaně pověsili své podnikání na hřebík. Dokáže franšíza tomuhle černému scénáři předejít?

Stále více firem v nebezpečí

Podle statistik se za rok 2020 ocitlo v ohrožení 22 471 firem. Letos se za prvních pět měsíců zvýšil počet o 11 166 firem. To je o 31 % více než ve stejném období loňského roku. Pokud je řeč o firmě v nebezpečí, jedná se o takovou firmu, která zahájila restrukturalizační nebo konkurzní řízení, je v likvidaci nebo v dočasné ochraně.

Negativní dopad má pandemie také na zaměstnance. Počet zaměstnanců, kterým hrozí ztráta zaměstnání, vzrostl na 32 885. V porovnání s rokem 2020 je to o 36 % více a dokonce o 73 % více než v roce 2019. Prognózy navíc nevěstí nic dobrého. Ukazují totiž, že do konce roku budou počty ohrožených firem a zaměstnanců i nadále růst, a to především kvůli končícím finančním podporám a podpůrným programům, kterými vláda podnikatele a firmy podporovala.

Franšíza jako světlo na konci tunelu?

V důsledku přetrvávání negativního trendu lze očekávat, že poroste zájem o podnikání právě formou franšízy. V dnešní nejisté době chce totiž stále více podnikatelů alespoň malou jistotu. Podnikání pod zavedenou a stabilní značkou na trhu tak představuje skvělý způsob, jak nastartovat úspěšný a zároveň stabilní byznys.

Pojďte podnikat s námi

Velkou výhodou, kterou podnikatelé za franšízovým konceptem EXTÉRIE vidí, je minimální konkurence hned při vstupu na trh. Představa ovlivnit svou budoucnost, stát se nezávislým a rozvíjet vlastní byznys s neustálou podporou EXTÉRIA MARKETU je pro mnohé podnikatele natolik motivující, že se do franchisového podnikání nakonec vrhnou po hlavě. Veškeré starosti s nedostatkem počátečního kapitálu nebo s chybějícím originálním podnikatelským nápadem jim tak automaticky odpadají. Navíc mít v pořádku bezpečnostní předpisy je zákonem stanovená povinnost pro všechny podnikatele i firmy. Nemusíte se tak obávat, že by služby v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany přestaly být někdy žádoucí.  

Chcete také začít podnikat, ale bojíte se velkých počátečních výdajů a nestabilního podnikatelského prostředí? Zkuste to formou franšízy.

Pro více informací kontaktujte ředitelku franšízové sítě Ing. Lucii Šimíkovou na tel. čísle +420 702 036 721 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář.   

Další novinky EXTÉRIA MARKETŮ v oblasti BOZP a PO:

Všechny články

Chcete mít svůj EXTÉRIA MARKET ve vašem městě?Zanechte nám kontakt, nebo zavolejte: 602 232 532